Wyszukiwarka
Wybierz walutę:
Newsletter

Wizyt:
Dzisiaj: 259Wszystkich: 1124256

Po pilsku o żużlu (II wydanie)

Cena:44.90PLN
Dostępny
Towar niedostępny
masz pytania?

Książka "Po pilsku o żużlu" opowiada o dziejach czarnego sportu w Pile z perspektywy kibica. A nawet bardziej kibiców, bo wiele w niej wypowiedzi osób, które na co dzień zasiadają na trybunach.

 „Pisząc książkę, koncentrowałem się na ich przeżyciach oraz własnych wspomnieniach związanych z żużlem nad Gwdą. Oczywiście, opublikowane dane weryfikowałem, więc konkretów też tam nie brakuje. 

W porównaniu z pierwszym wydaniem, które ukazało się dokładnie rok temu, bogatsza jest przede wszystkim część dotycząca żużla w Pile przed pamiętnym 1992 rokiem, kiedy Polonia wróciła do ligi. Udało mi się odnaleźć kolejne fakty odnoszące się do tamtych sezonów. Wplotłem je w pierwotną wersję książki. Są na przykład wspomnienia dawnego kierowcy, który woził autobusem żużlowców na mecze wyjazdowe. Są też skany dawnych programów i afiszów. Oczywiście, nie mogłem pominąć roku 2020, który - choć ubogi w wątki pilskie - też miał wiele barw, niósł ze sobą niespełnione nadzieje i niewykorzystane szanse.” – Wojciech Dróżdż

Drugie wydanie jest bogatsze o 12 stron.

Autor: Wojciech Dróżdż

Rok wydania: 2020

Wydanie drugie

Stron: 274

Okładka: miękka.

 

 

Komentarze

Komentarz
Ocena:
Facebook